Sport

Futbollistët e skuadrës kosovare bojkotojnë stërvitjet, nuk janë paguar që nga janari

Futbollistët e skuadrës së Lepencit kanë bojkotuar stërvitjet, teksa bojkoti mund të vazhdojë edhe në ndeshjet kampionale, shkruan Zeri.info.

Futbollistët kanë bojkotuar stërvitjen e ditës së martë, pasi që nuk janë paguar që nga muaji janar.

Sipas faqes së KF Lepencit, futbollistët nuk do të dalin as sot (e mërkurë) në stërvitje nëse nuk shlyhen obligimet ndaj tyre.

Postimi i plotë nga KF Lepenci (pa ndërhyrje):

“Lojtareët e kaneë bojkotuar steërvitjen e sotme, pasi nuk kaneë marreë paga qeë nga muaji janar..

https://blicmedia.net/joshua-fury-caktohet-vendi-se-ku-do-te-zhvillohet-meci/

Madje burimet kaneë theëneë se futbollisteët nuk do teë dalin as neseër neë steërvitje neëse nuk marrin pagat e premtuara nga drejtuesit e klubit.

Klubi yneë nga sot ka vendosur teë futet neë bojkot, si shkak i gjendjes seë reëndeë financiare. Edhe peërkundeër qeë futbollisteët kaneë luajtur pa marreë asnjeë pageë qeë nga muaji janar, dhe pa peërkrahje nga askush prap ata po janeë objekt i fyerjeve dhe ofendimeve nga teë gjitheë”.
Ndryshe, Lepenci bën gara në Ligën e Dytë të futbollit kosovar.

Postime të ngjajshme
Sport

Drita i dërgon urime Malishevës dhe Ulpianës

Sport

Kjo do të jetë përballja e zjarrtë e “Play-off”-it për inkuadrim në Superligë

Sport

Këto dy skuadra bien nga Liga e Parë

Sport

Liga e Parë: Këto dy skuadra përmbyllin sezonin fantastik me inkuadrim në Superligë, ndërsa këto janë dy skuadrat që bien