Lajme

Fushë Kosova në gjendje të rëndë nga vërshimet, veturat mbulohen nga uji

Moti i vështirë me të reshura të shiu e borës që ka mbretëruar ditëve të fundit në Kosovë, ka shkaktuar vërshime në gjithë territorin e vendit, shkruan Reporteri.net.

Një lagje e Fushë Kosovës është bllokuar nga uji.

Në fotografi mund të shihni oborrin e një ndërtese të mbuluar nga uji dhe makinat pothuajse të mbuluara.

 

Dëmet janë shkaktuar në të gjithë vendin. Kemi raportuar për rrugë të prishura, ura të shembura, shtëpi që janë dëmtuar shumë nga vërshimet.

Gjendja është aq e rënduar sa ka filluar evakuimi i banorëve me barka.

Janë nga Kallxo.com.

https://www.facebook.com/watch/live/?v=1043385296188669&ref=external

 

Postime të ngjajshme
Lajme

Zgjohen nga koma Fidan Gashi dhe Enver Xhikoli, të cilët gjenden në Austri

Lajme

Lista e plotë e 440 kandidatëve për deputetë nga katër partitë e mëdha

Lajme

“Përçarje”: AKR kërcënon se do të largohet nga lista e LDK’së

Lajme

Ky është parashikimi i motit për ditën e diel