Sport

Fury zbulon fjalët e trajnerit që e nxitën atë ta rrëzoj për tokë Wilderin

Tyson Fury ka dëshmuar edhe njëherë se është i pamposhtur në kategorinë e rëndë të boksit profesionist.

Fury e mposhti me nokaut Wilderin në një meç të zjarrtë, shkruan Reporteri.net

Wilder u rrëzua për herë të tretë dhe të fundit në raundin e 11-të të një ndeshjeje emocionuese të titullit botëror në peshën e rëndë në T-Mobile Arena të Las Vegas.

Por, gjatë meçit Fury zbuloi se çfarë i thoshte trajneri i tij, SugarHill Steward.

“Puno me goditjet, vetëm qentë e mëdhenj godasin vonë”, tregon Fury.

Gjithashtu, trajneri Stjuard dëgjohej duke i thënë Furyt “ Thjesht goditi nënën”.

Postime të ngjajshme
Sport

Kthesë e papritur, Mourinho ndryshon mendje për Marash Kumbullën

Sport

Reagon Drenica: Çmimin "Ylli i Javës" e meritoi Denisson

Sport

Arrestohet Afrim Tovërlani, raportohet se i dehur kanosi me thikë Shpend Ahmetin

Sport

Mehmet Bogujevci flet në T7, pasi refuzoi ftesën e Serbisë si mysafir nderi në Botërorin e boksit