Sport

Fundjava sjell ndeshjen derbi të lidhjes rajonale të futbollit të Ferizajt

Fundjava sjell ndeshjen derbi të lidhjes rajonale të futbollit të Ferizajt të sezonit pranveror.

Çeliku si vendas luan kundër Sharrit nga Hani Elezit ku njëherit është një derbi i vërtetë në kategorit e reja.

Ndeshja luhet ditën e diel me fillim nga ora 10:00 në stadiumin me bari sintetik në Ferizaj prapa palestrës së sporteve Bill Clinton.

Ndeshja zhvillohen në kuadër të LRFF lige e grupmoshave e organizuar nga FFK,  fatkeqsisht përshkak të Covid-19 ndeshja luhet pa praninë e shikuesve.

Postime të ngjajshme
Sport

Munishi uron Llapin dhe lavdëron Dukagjinin për ‘luftën dhe angazhimin’

Sport

Dukagjini – Llapi: Kjo skuadër rrëmben trofeun e Kupës së Kosovës

Sport

Ka gol në finalen, Dukagjini – Llapi

Sport

Milani me një këmbë në Ligën e Kampionëve