Lajme

Frika nga VV, këto janë planet e LDK e PDK për Diasporën

Frika nga diaspora e cila po e përkrah Lëvzjen Vetëvendosje, ka shtyrë dy partitë, Lidhjen Demokratike të Kosovës dhe Partinë Demokratike të Kosovës që të fusin si pjesë të fushatës edhe diasporën e Kosovës.

Pasi PDK-ja propozoi pikat dedikuar diasporës në programin e kandidatit të saj për kryeministër, Enver Hoxhaj, edhe në LDK kanë nisur që të fusin si pjesë të fushatës mërgatën kosovare.

Anëtari i kryesisë së LDK-së, Arban Abrashi, ka thënë së gjatë diskutimit të sotmëm me degë dhe nëndegë kanë diskutuar edhe për rolin e diasporës së Kosovës.

“Sot mbajtëm takim me Kryetarët e degëve. U dakorduam për orarin e aktiviteteve nëpër degë e nëndegë, vizitat, kriteret për deputetë dhe rolin e diasporës. Krejt tjerat që i lexoni e dëgjoni janë shpifje”, ka thënë Abrashi përmes një shkrimi në rrjetin social Facebook, shkruan insajderi.

Abrashi me tutje ka thënë se LDK është e fortë, edhe prapë do të qeverisin. Vazhdojmë

Postime të ngjajshme
Lajme

Musliu-Shoshi: Për ta kuptuar fuqinë e PDK-së, mjafton ta shihni mbështetjen e sontme nga Drenica

Lajme

Dastid Pallaska tregon pse pranoi të jetë avokati i Thaçit

Lajme

Njoftimi i KEDS’it, këto vende nesër nuk do të kenë rrymë

Lajme

Limaj tregon pse dështoi koalicioni me PDK-në