Sport

Frashëri dhe Ferreira ndahen me Gjilanin, njëri arrin marrëveshje me Drenicën

Erlis Frashëri është largimi i radhës nga SC Gjilani.

Lojtari nga Shqipëria ka bërë të ditur divorcin, duke falënderuar klubin.

“Do të deshiroja të njoftoja se që prej ditës se sotme nuk jam më pjesë e skuadres se Gjilanit. Me marreveshje te dyanshme arritëm te ndërpresim kontraten”, ka shkruar Frashëri në Facebook, raporton Gazeta Olle.

Krahas tij, nga Gjilani u largua edhe Jackson Ferreira.

Gazeta Olle mëson se Frashëri ka arritur marrëveshje me Drenicën.

Ai do të ketë trajner Bledar Devollin, të cilin e kishte pasur trajner në Shqipëri.

Prezantimi mbetet çështje ditësh.

Postime të ngjajshme
Sport

Premierliga me lider të ri, Man City po shijon formën e jetës

Sport

Arsenali vazhdon me formën e mirë

Sport

Dramë e vertëtë, përfundon derbi mes Interit dhe Milanit ky është rezultati

Sport

Çfarë ndodhi në kacafytjen mes Lukakut dhe Ibrahimovic?