Sport

Franca triumfon në derbin ndaj Portugalisë, fitojnë Gjermania dhe Suedia, barazon Zvicra

Kanë përfunduar katër ndeshje shumë interesante në kuadër të Ligës së Kombeve.

Franca ka arritur të fitojë tri pikë të arta në udhëtim të Portugalia, ndeshje që ishte derbi i sotëm, shkruan lajmi.net.

N’Golo Kante ishte ylli i mysafirëve që realizoi në minutën e 54-të, gol që vlen tri pikë për mysafirët.

Fitore gjithashtu kanë shënuar edhe Gjermania dhe Suedia, derisa Zvicra në fund e pësoi nga Spanja duke humbur dy pikë.

Rezultat e plota të katër super sfidave:

Portugali 0 – 1 Francë

Gjermani 3 – 1 Ukrainë

Suedi 2 – 1 Kroaci

Zvicër 1 – 1 Spanjë./

Postime të ngjajshme
Sport

Barcelona e do Shkodran Mustafin në janar

Sport

ZYRTARE: Peja bëhet me kryetar të ri

Sport

UEFA publikon listën me kandidatët për ekipin e vitit

Sport

Saranda Daci flet për debutimin dhe transferimin në Çeki