Sport

Franca kërkon fitoren e radhës ndaj Bosnjës dhe Hercegovinës, formacionet zyrtare

Sonte zhvillohen disa duele interesante.

Franca e pret Bosnjën dhe Hercegovinën nga ora 20:45 në ndeshjen që luhet në kuadër të kualifikimeve të Kupës së Botës, shkruan lajmi.net.

‘Gjelat’ kërkojnë tre pikë patjetër nga ky duel që të ‘blindojnë’ pozitën e parë.

Në anën tjetër boshnjakët synojnë të shkaktojnë befasinë sonte dhe të marrin të paktën një pikë.

Francezët llogaritën favorit duke marrë parasysh yjet e shumtë që kanë në ekip, megjithatë mbetet të shihet rrjedhja e ndeshjes.

Formacioni i Francës: Lloris, Varane, Kimpembe, Digne, Koubde, Veretout, Pogba, Lemar, Benzema, Griezmann, Mbappe.

Formacioni i Bosnjës dhe Hercegovinës: Sehic, Ahmedhodzic, Hadzikadunic, Sanicanin, Pjanic, Hadziahmetovic, Susic, Kolasinac, Demirovic, Dzeko .

Postime të ngjajshme
LajmeSport

Joshua - Usyk, këtu mund ta shikoni "LIVE" meçin!

LajmeSport

Momenti kur Florian Marku shpallet kampion

LajmeSport

FLORIAN MARKU TRIUMFON PËRBALLË BOKSIERIT UKRAINAS NË LONDËR

LajmeSport

Mbyllet rundi i pestë në ndeshjen Marku – Prodan, këto janë disa nga lëvizjet e menqura të boksierit shqiptar