LajmeZgjedhjet 2021

Fotografuan fletëvotimet, Policia jep detaje

Dy raste të fotografimit të fletëvotimeve gjatë momentit të votimit janë regjistruar gjatës ditës së sotme, raporton “Zeri.info”.

Zëdhënësi i Policisë, Baki Kelani, ka thënë për “Zërin” se njëri rast ka ndodhur në Prishtinë, ndërsa rasti tjetër në Prizren.

“Policia e Kosovës në bashkëpunim dhe në koordinim me Prokurorinë e Shtetit deri më tani ka iniciuar dy raste që ndërlidhen me procesin zgjedhor. Të dyja rastet, njeri i ndodhur në Prishtine dhe tjetri në Prizren, janë emërtuar ‘Cenim i fshehtësisë së votimit’. Me vendim të prokurorëve, rastet janë proceduar në procedurë të rregullt”, ka thënë Kelani për “Zërin”.

Ai po ashtu ka bërë të ditur se Policia e Kosovës në aspektin e sigurisë deri më tani procesin zgjedhor e ka cilësuar si të qetë.

KQZ-ja ka publikuar numrin e votuesve në nivel vendi deri në orën 15:00, ku sipas njoftimit deri më tani në zgjedhje kanë marrë pjesë 32% e votuesve. /Zëri

Postime të ngjajshme
Lajme

Kush janë kandidatët për deputetë që po kërkojnë rinumërim të votave

Lajme

Gjinovci tregon batutën që ia tha Kurtit sot

Lajme

“Nëse LDK-ja e ka zgjedhur Thaçin president, pse të mos ia bëjë kuorumin Vjosa Osmanit”

Lajme

Si po ndodh manipulimi i votave në Kosovë?