Sport

Foto e rrallë: 20 vjet më parë ushtari britanik luan futboll me fëmijët kosovarë, sot Kosova përballet me Anglinë

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Sot do të luhet super përballja mes kombëtares së Anglisë dhe Kosovës, ku kjo e fundit, këtë sfidë e cilëson si atë për të cilët do t’i duhet të luftojë më shumë, shkruan Gazeta Metro.

Loja do të zhvillohet sonte në ‘St Mary’s Stadium’ nga ora 20:45.

Dy ekipet nuk dinë për humbje dhe të dy skuadrat dëshirojnë ta vazhdojnë këtë rezultat pozitiv.

Anglia është njëri ndër shtetet mike të Kosovës, e cila kishte kontribuar shumë në çlirimin e saj.

Një fotografi e vitit 1999 së fundi është bërë virale në internet, derisa shihet një ushtar britanik duke luajtur futboll me fëmijët kosovar në Prishtinë, saktësisht në lagjen Dardania.

Më poshtë e keni fotografinë e realizuar nga TW.B.P.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv