Sport

Formacioni zyrtar i Kosovës përball Gambisë

Kosova do të zhvillojë edhe miqësoren e fundit në muajin qershor, shkruan Gazetasheshi.com.

Dardanët do të ballafaqohen me Gambinë në stadiumin “Arslan Zeki Demiric Sports Complex” në qytetin Side të Turqisë.

Sipas orës tonë lokale në Kosovë, ndeshja do të zhvillohet nga ora 19:00. Para ndeshjes është bërë i ditur edhe formacioni zyrtar për ndeshjen përball Gambisë.

Challandes ka vendos që nga minuta e parë në portë, do ta fusë Betim Halimin.Ndërsa në mbrojtje ka vendosur të luajë me Thaçi, Hajrullahu, Domgjoni dhe Bajselmani.

Edhe në mesfushë do të ndryshohet rrjedhoja nga ndeshja e kaluar e që do të jenë Rudhanin, Loshajn dhe Zejnullahum. Kurse në sulm ka vendosur të luajë me Dakun, Topallin dhe Balajn.

Formacioni zyrtar: Halimi; Thaçi, Hajrullau, Domgjoni, Bajselmani, Rudhani, Zejnullahu,, Loshaj, Topalli, Daku, Balaj.

Postime të ngjajshme
Sport

Nexhipi ‘transferon’ super futbollistin te Ballkani!

Sport

Ky futbollist njofton për largimin nga Arbëria

Sport

Etrit Berisha pritet të nënshkruajë me shtatë herë kampionin e Italisë

Sport

Bëhen ndryshime të mëdha në skuadër, konfirmohet ardhja e Rafet Prekazit