Sport

Formacioni më i shtrenjtë i kombinuar mes Kosovës dhe Shqipërisë

Nga një pjesë e futbolldashësve vlerësohet se shqiptarët do të duhej të kishin një kombëtare të futbollit.

Përderisa kjo ende mbetet një ëndërr, megjithatë Kosova dhe Shqipëria po bëjnë krenarë shqiptarët me paraqitjet e tyre.

Zeri.info ka përpiluar një formacion të përbashkët të Kosovës dhe Shqipërisë me futbollistët më të shtrenjtë nga çdo pozitë, bazuar në vlerën e tyre sipas ‘Transfermarkt’.

Sipas kësaj, në këtë formacion bëjnë pjesë shtatë futbollistë nga Kosova dhe katër nga Shqipëria.

Portier: Thomas Strakosha – 20 milionë euro.

Mbrojtësit: Elseid Hysaj – 14 milionë euro, Berat Gjimshiti – 18 milionë euro, Marash Kumbulla – 27 milionë euro dhe Benjamin Kololli – 1,25 milionë euro.

Mesfushorët: Valon Berisha – 4 milionë euro, Idriz Voca – 2,50 milionë euro dhe Bersant Celina – 4 milionë euro.

Sulmuesit: Arbër Zeneli – 5 milionë euro, Milot Rashica – 12 milionë euro dhe Vedat Muriqi – 17 milionë euro.

Futbollisti më i shtrenjtë nga Kosova dhe Shqipëria vlerësohet qendërmbrojtësi që aktivizohet te AS Roma, Marash Kumbulla, i cili është vetëm 21 vjeçar.

Postime të ngjajshme
Sport

Ndeshjet e javës së 16-të në Grupin B të Ligës së Parë, Flamurtari - Ferizaj ndeshja kryesore

Sport

Llapi thumbon Ballkanin para përballjes në kampionat

Sport

Luhet në tri ditë të ndryshme, orari i xhiros së 22-të në Superligë

Sport

Munishi tregon se pse Prishtina e mposhti Dritën