Sport

Formacioni më i mirë në grup: Tre futbollistë të Kosovës në të, njëri nga ta zgjedhet më i miri

Me përfundimin e ndeshjes Kosovë 1-0 Moldavi kanë përfunduar edhe ndeshjet e Ligës së Kombeve, raporton Gazeta Olle.

Tani që kanë përfunduar të gjitha ndeshjet, statistikat luajnë rol të rëndësishëm dhe vihen në pah.

Whoscored ka grumbulluar vlerësimet e futbollistëve për të gjitha ndeshjet e luajtura teksa tani ka edhe formacionet më së mira të të gjitha grupeve.

Tre futbollist të Kosovës bëjnë pjesë në formacionin më të mirë, ani pse “Dardanët” u renditën në pozitën e parafundit.

Vlen të theksohet se notën më të lartë të çdo futbollisti në këtë grup e ka pasur futbollisti i Dinamos së Zagrebit, Lirim Kastrati i cili ndonëse nuk luajti në të gjitha ndeshjet prapë arriti të lë shenjën e tij.

Nga Kosova në formacion janë edhe Hadërgjonaj dhe Muriqi.

Formacioni i plotë:

Postime të ngjajshme
Sport

Ish-futbollisti i Dritës triumfon në Kupën e Lituanisë, thotë se është koha për një aventurë të re

Sport

Trajneri shqiptar harron Koronavirusin, rikthehet në stërvitje me skuadrën e tij

Sport

Rrëfimi special i shqiptarit: Si u futa në suitën e Maradonës, vinte në Tiranë për 100 mijë euro

Sport

Batatina mbështet delegimin e gjyqtarëve të rinj në Superligë