Sport

Formacioni më i mirë i vitit 2020

Ndryshe nga herët tjerë Federata e Futbollit e Kosovës përmes një ceremonie online pa mysafirë do ta bëjë zgjedhjen e “Laureatëve të vitit 2020”.

Ky aktivitet ka nisur tashmë dhe po transmetohet në Klan Kosova.

Për shkak të gjendjes me pandeminë COVID-19, nuk do të ketë gala mbrëmje me mysafirë tjerë, por të pranishëm do të jenë vetëm anëtarët e KE-së dhe “Laureatët e Vitit 2020”.

Në këtë event u shpallë edhe formacioni i vitit.

Trajnerët dhe komisioni vlerësues votuan këtë 11-she për t’i inkuadruar në formacionin e vitit.

Portier: Faton Maloku

Mbrojtës: Armend Thaqi, Leotrim Bekteshi, Ardian Cuculi, Arbër Potoku

Mesfushorë: Hamdi Namani, Endrit Krasniqi, Gerhard Progni

Sulmues: Mirlind Daku, Xhevdet Shabani, Ermal Krasniqi

Trajneri i kësaj skuadre është zgjedhur: Ardian Nuhiu

Postime të ngjajshme
Sport

Futbollisti i njohur ndahet me skuadrën e Ulpianës

Sport

Drita merr rrugë për në Turqi, kampionët do t’i zhvillojnë katër ndeshje kontrolluese

Sport

Ja kush janë kandidatët kryesorë për ta zëvendësuar Lampardin te Chelsea

Sport

Chibueze rikthehet në futbollin kosovar, afër marrëveshjes me klubin e njohur