Sport

Formacioni i mundshëm i Man Unitedit me Ronaldon ndaj Newcastle

Sulmuesi Cristiano Ronaldo ka zhvilluar stërvitjen e parë te Manchester United.

Portugezi nënshkroi për dy vite me gjigantin anglez këtë afat veror, transmeton lajmi.net.

Pasi theu rekordin si golashënuesi më i mirë në histori me Kombëtare, Ronaldo u rikthye në Manchester ku kreu stërvitjen e parë.

Pesë herë fituesi i Topit të Artë pritet të debutojë në ndeshjen e radhës ndaj Newcastle United, derisa formacioni i mundshëm është i ‘çmendur’.

Formacioni i mundshëm (4-2-3-1): De Gea; Wan-Bissaka, Varane, Maguire, Shaw; Fred, Pogba; Greenwood, Fernandes, Sancho; Ronaldo.

Postime të ngjajshme
Sport

Zhegrova reagon pasi i siguroi fitoren Baselit me supergol në “frymën e fundit”

Sport

Prishtina 1-2 Llapi, golat dhe rastet nga ndeshja e zhvilluar sot në ''Fadil Vokrri''

Sport

Golashënuesit më të mirë pas fazës së parë në Superligë

Sport

Broja bën heroin, sulmuesi shqiptar ia siguron fitoren e parë Southamptonit