Sport

Formacioni i mundshëm i Kosovës për ndeshjen përball Maltës

Kosova, sot do të luajë një miqësore me Maltën në shtetin e Austrisë, shkruan Gazetasheshi.com.

Dardanët do ta zhvillojnë edhe miqësoren e dytë të paraparë në muajin qershor, e ku kundërshtar do të jetë Malta.

Edhe në këtë takim do të ketë lojtarë të rinj që kanë ardhur sëfundmi.

Vedat Muriq, Samir Ujkani, Arbër Zeneli dhe Milot Rashica nuk do të luajnë në këtë ndeshje, tre të parët janë të pushuar nga Challandes për këtë ndeshje. Ndërsa, Rashica nuk do të jetë në dispozicion shkak një lëndimi.

Astrit Selmani dhe Bashkim Ajdini pritet të debutojnë për herë të parë. Kurse kjo ndeshje pritet të zhvillohet nga ora 18:00.

Formacioni i mundshëm i Kosovës:

Postime të ngjajshme
Sport

A ia lejon ligji italian Eriksenit të luaj përsëri për Interin?

Sport

Visoka tregon pse e zgjodhi Ferizajin dhe ka një premtim për “Ujqërit”

Sport

Mourinho me deklaratë prekëse pë Eriksen

Sport

Skandaloze: Serbo-austrikau e shanë me nënë futbollistin shqiptar të Maqedonisë