Sport

Formacioni i mundshëm i Kosovës kundër Çekisë

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Kombëtarja e Kosovës sot do të zbresë në fushën e stadiumit ‘Fadil Vokrri’, në ndjekje të ëndrrës së madhe, që dërgon në Kampionatin Evropian.

‘Dardanët’ me fillim nga ora 15:00 takohen me Çekinë, në përballjen e vlefshme për kualifikimet Euro 2020.

Edhe pse Kosova përballet me mungesa të mëdha si Arbër Zeneli, Milot Rashica dhe Hekuran Kryeziu, prurjet e fundit dhe cilësore në këtë ekip, kanë bërë që të ‘Dardanët’ të rritet konkurrenca, dhe të ekzistojnë mundësitë për gjetjen e zëvendësuesve.

Në portë për Kosovën pritet të startojë Aro Muric, ndërsa mbrojtja do të rreshtohet me Vojvodën, Rrahmanin, Alitin dhe Hadërgjonajn.

Në mesfushë do të jenë Voca dhe Halimi.

Zhegrova, Celina, Bernard Berisha dhe Vedat Muriqi, do të udhëheqin pjesën ofensive.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv