Sport

Formacioni i frikshëm i Juventusit për edicionin e ri

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Juventus ka ide të ndryshme për formacionin e sezonit të ri.

Juventus e fillon mbrojtjen e titullit të kampionit në Serie A me ndeshjen ndaj Parmës të shtunën.

Por, kurreshtja është e madhe për të mësuar formacionin e parë të trajnerit të ri, Maurizio Sarri.

“Goal.com” ka parashikuar formacionin e mundshëm të Juventusit me Cristiano Ronaldon në qendër të sulmit, përcjell lajmi.net.

Në formacion paraqiten edhe dy blerjet e reja në mbrojtje, Matthijs De Ligt dhe Danilo si dhe dy përforcimet e reja të mesfushës, Adrien Rabiot dhe Aaron Ramsey.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv