Sport

Formacionet zytare: Lazio – Cagliari, Sarri merr vendim për Muriqin

Lazio dhe Cagliari zhvillojnë sot ndeshjen e xhiros së katërt në elitën e futbollit italian.

Dy ekipet elitare kanë synim arkëtimin e pikëve të plota, andaj pritet një ndeshje e fortë në “Olimpico”, shkruan Demokracia.com.

Sulmuesi i Kombëtares së Kosovës, Vedat Muriqi do ta nis nga stoli takimin me vendim të trajnerit, Maurizio Sarrit.

Përballja fillon nga ora 18:00.

Formacionet zyrtare:

Lazio:

Cagliari:

Postime të ngjajshme
Sport

Kthesë e papritur, Mourinho ndryshon mendje për Marash Kumbullën

Sport

Reagon Drenica: Çmimin "Ylli i Javës" e meritoi Denisson

Sport

Arrestohet Afrim Tovërlani, raportohet se i dehur kanosi me thikë Shpend Ahmetin

Sport

Mehmet Bogujevci flet në T7, pasi refuzoi ftesën e Serbisë si mysafir nderi në Botërorin e boksit