Sport

Formacionet zyrtare: Turqi U21- Kosovë U21

Kosova sot zhvillon ndeshjen e fundit në kualifikimet për Kampionatin Evropian U21 ku ndeshet me Turqinë nga ora 17:00.

Tashmë janë publikuar formacionet zyrtare për këtë takim.

Të dy trajnerët kanë ardhur me formacionet më të mira të tyre që kanë në dispozicion.

Kujtojmë se takimi i parë në mes Kosovës dhe Turqisë i zhvilluar në qershor të këtij vitit në “Fadil Vokrri” ka përfunduar me rezultat 3:1 në të mirë të Kosovës.

Shpresat e Kosovës bëjnë pjesë në grupin e tretë dhe nga nëntë xhiro kanë fituar tre, teksa kanë humbur gjashtë ndeshje duke u renditur në vendin e parafundit.

Postime të ngjajshme
Sport

Ballkani vazhdon me fitore, Munishi kërkon përmirësime në këtë repartë

Sport

Devolli: Nuk na mposhti Ballkani

Sport

Tabela e Superligës së Kosovës në futboll pas javës së 14-të

Sport

Drenica – Ballkani: Realizohet goli i parë