Sport

Formacionet zyrtare: Roma – Juventus

Stadio Olimpico është arena e kryendeshjes së javës së dytë në Serie A, ndërmjet Romës dhe Juventusit.Giallorossët e kanë nisur me humbje edicionin e ri në kampionat, prandaj qëllimi i tyre do të jetë që të nxjerrin rezultat pozitiv.

Nga ana tjetër, kampioni në fuqi regjistroi fitore komode në sfidën e parë dhe do të vazhdojë përpjekjet për pikë të plota.

Trajnerët Paulo Fonseca dhe Andrea Pirlo i kanë përgatitur taktikat dhe formacionet e tyre për këtë takim.

Formacioni startues i Romës: Mirante; Mancini, Ibanez, Kumbulla; Santon, Veretout, Pellegrini, Spinazzola; Mkhitaryan, Pedro; Dzeko.

Formacioni startues i Juventusit: Szczesny; Danilo, Bonucci, Chiellini; Cuadrado, McKennie, Rabiot, Kulusevski; Cristiano Ronaldo, Morata.

Postime të ngjajshme
Sport

Në Angli masa të reja për COVID-19 – ky është vendimi për Premierligën

Sport

Barcelona po humb ndaj Alavesit në pjesën e parë, ky ishte gabimi i rëndë i portierit

Sport

‘Halloween’ në parketin e Lakers – yjet e skuadrës stërviten me kostume

Sport

Ronaldo vendos ultimatum: Juventus transferon dyshen e La Ligas për 100 milionë euro