Sport

Formacionet zyrtare: Prishtina vs. Arbëria, Gjilani vs. Llapi

Superliga e Kosovës sot sjell dy përballje interesante në kuadër të xhiros së 29-të, shkruan Gazetasheshi.com.

Llapi që po lufton për ekzistencë, viziton Gjilanin, ndërsa Prishtina e pret Arbërinë, dy skuadra që kanë objektiva diametralisht të kundërta.

Gazeta “Sheshi” do ju mbajë të informuar në lidhje me çdo ndryshim në këto sfida:

LIVE

PRISHTINA – ARBËRIA 15:00

Formacionet zyrtare:

Prishtina: Nika, B.Krasniqi, Dellova, Bekteshi, Mici, Boshnjaku, Lilaj, E.Krasniqi, Abazi, Mankenda, Kryeziu. Kryetrajner: Zekirija Ramadani

Arbëria: Pas pak…

Gjyqtarë: Gramos Shala, Imran Kabashi, Alban Ejupi, Vigan Ibërdemaj

Stadiumi: “Fadil Vokrri” – Prishtinë

GJILANI – LLAPI 15:00

Formacionet zyrtare:

Gjilani: Koliçi,Hajdari, Rapa, Kastrati, Veliu, A.Keita, Musolli, Hila, Çyrbja, Progni, Nikaç. Kryetrajner: Ismet Munishi

Llapi: Coric, Idrizi, Prençi, Emini, Peposhi, Shabani, Ar.Ramadani, Hoti, Sadriu, Selmani, Januzi. Kryetrajner: Tahir Batatina

Gjyqtarë: Selim Isufi, Safet Berisha, Fatmir Abrashi, Lirim Jashari

Stadiumi i qytetit – Gjilan

Postime të ngjajshme
Sport

Prishtina dhe Llapi kanë siguruar tashmë daljen në Evropë, ja sa para do t’i fitojnë

Sport

Skuadra e madhe gjermane kërkon Granit Xhakën

Sport

Liverpool kërkon yllin e Real Madridit, ky është çmimi i vendosur për të

Sport

Joshua – Fury, konfirmohet data e duelit të shumë pritur