Sport

Formacionet zyrtare: Prishtina – Trepça ’89, Ballkani – Llapi

Kampionati elitar mbyll siparin e xhiros së 13-të me dy ndeshje tejet interesante, raporton Gazetasheshi.com.

Prej orës 13:00, Prishtina e pret Trepçën ’89 në stadiumin “Fadil Vokrri”, ndërsa gjysmë ore më vonë në Suharekë nis takimi ndërmjet Ballkanit dhe Llapit.

Gazeta “Sheshi” do ju mbajë të informuar minutë pas minute dhe për çdo ndryshim nga këto dy sfida:

LIVE

Prishtina – Trepça ’89 13:00

Formacionet zyrtare:

Prishtina: Haxho, B.Krasniqi, Dellova, Bekteshi, Mici, Boshnjaku, Lilaj, E.Krasniqi, Abazi, Mankenda, Kryeziu. Kryetrajner: Zekirija Ramadani

Trepça ’89: Prince; Kaçar, Mashau, Berisha, Dedia, Jashari, Nimani, Arb.Muja, Shala, Ard.Muja, Bismark. Kryetrajner: Shpëtim Idrizi

Gjyqtarë: Mervan Bejtullahu, Bujar Selimaj, Fatlum Jashari, Vigan Ibërdemaj

Stadiumi: “Fadil Vokrri” – Prishtinë

Ballkani – Llapi 13:30

Formacionet zyrtare:

Ballkani: Rugji, Thaqi, Sinani, Jashanica, Potoku, Gashi, Kuç, Baftiu, Gripshi, Krasniqi, Daku. Kryetrajner: Ismet Munishi

Llapi: Hoffman, Emini, Idrizi, Prençi, Peposhi, Shabani, Al.Ramadani, Hoti, Sadriu, Hyseni, Januzi. Kryetrajner: Tahir Batatina

Gjyqtarë: Dardan Çaka, Fatlum Berisha, Granit Hyseni, Burim Jahmurataj

Stadiumi i qytetit – Suharekë

Postime të ngjajshme
Sport

Drita – Llapi, këta janë gjyqtarët që do ta ndajnë drejtësinë në këtë ballafaqim

Sport

Liga e Kampionëve: Rezultatet komplete të mbrëmjes së sotme

Sport

“​A do të jap dorëheqje?”, Zidane flet pas humbjes nga Shakhtari

Sport

“Hallakamë” tek ish kampionët e Superligës