Sport

Formacionet zyrtare për finalen e Ligës së Kampionëve: Manchester City – Chelsea

Me fillim nga ora 21:-00 do të zhvillohet finalja e madhe e Ligës së Kampionëve mes Manchester City dhe Chelsea.

Pas shumë viteve, dy klube angleze do të luftojnë për t’u shpallur në fund kampion të Evropës, raporton lajmi.net.

Man City do të luftojë për të shkruar histori, derisa Chelsea kërkon lavdinë e madhe.

Formacionet zyrtare:

Man City:

Ederson; Walker, Stones, Rúben Dias, Zinchenko; De Bruyne, Gündogan, Bernardo Silva; Mahrez, Foden, Sterling

Chelsea:

Mendy; Azpilicueta, Thiago Silva, Rüdiger; James, Jorginho, Kanté, Chilwell; Havertz, Werner, Mount.

Strategjitë individuale të Pep Guardiolas dhe Thomas Tuchel pritet që ta vendosin takimin.

Postime të ngjajshme
Sport

Ja çfarë kishte thënë Eriksen për Kosovën kur ishte në Prishtinë

Sport

Ish-mjeku i Eriksen, jep detajet tmerruese lidhur me futbollistin dhe tregon çfarë mund t’i ketë ndodhur

Sport

ZYRTARE: A&N përforcohet me ish-futbollistin e Lirisë

Sport

Mourinho i çmend tifozët e Romës, po e transferon yllin nga Real Madridi!