Sport

Formacionet zyrtare: Liverpool – Everton, Klopp merr vendim për Shaqirin

Kampionët në fuqi të Premierligës, Liverpool do të kërkojnë këndelljen në ligë ndaj rivalëve lokal të Evertonit, shkruan “Zeri.info”.

“Të Kuqtë” që fituan në mesjavë ndaj Leipzig 0:2 në Ligën e Kampionëve duan të vazhdojnë me fitore edhe në Premierligë.

Në anën tjetër, Evertoni vjen pas dy humbjeve radhazi dhe rezultat pozitiv për ta është edhe barazimi.

Mesfushori shqiptar, Xherdan Shaqiri do ta nis duelin në “Anfield” nga stoli.

Përballja ndërmjet Liverpoolit dhe Evertoni fillon nga ora 18:30.

Formacionet zyrtare:

Postime të ngjajshme
Sport

Nga porta në sulm, të paktën 51 emra të gatshëm për Kombëtaren – ja pse Reja ka një super skuadër

Sport

Emir Sahiti shënon gol në Kroaci

Sport

Nesër takimi i 30-të mes Prishtinës dhe Llapit: Forma momentale e skuadrave dhe rezultatet nga 29-të ndeshjet e kaluara

Sport

Hoxha rrëfen tmerrin me policin rus: Më nxori nga shtëpia dhe gjuajti dy herë me armë