Sport

Formacionet zyrtare: Kosovë vs Slloveni

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Kosovë – Slloveni.

Dardanët zbresin sot në stadiumin ‘Fadil Vokrri’ në Prishtinë, ku presin kombëtaren e Sllovenisë.

Kosova dhe Sllovenia përballen me njëra tjetrën në kuadër të ligës C, në Ligën e Kombeve.

Sllovenia vjen në këtë takim pas një fitore dhe një barazimi në dy ndeshjet e para, kurse Kosova numëron një barazim e një humbje.

Në letër, favorite shihet Sllovenia, por në ‘Fadil Vokrri’ Kosova është kockë e fortë për t’u thyer.

Ndeshja mes Kosovës dhe Sllovenisë luhet me fillim nga ora 20:45.

Më poshtë mund t’i shihni formacionet zyrtare për këtë ndeshje:

Postime të ngjajshme
Sport

Mësohet edhe orari: Ja kur luhen ndeshjet dhe cila transmetohet në Klan Kosova

Sport

Kryetari i Suharekës publikon fotografi me Ismet Munishin pas triumfit të Ballkanit ndaj Dritës

Sport

Fushë Kosova – Bashkimi i Koretinit, ja se cila skuadër ka fituar në derbin

Sport

Ronaldo i befason të gjithë me pamjen e re