Sport

Formacionet zyrtare: Kosovë U21 – Shqipëri U21

Dy kombëtaret do të përballen sonte mes vete në një sifdë shumë interesante.

Kosova U21 e pret në shtëpi Shqipërinë U21 në sfidën që luhet në “Fadil Vokrri” nga ora 19:00, shkruan lajmi.net.

Momentalisht Shqipëria gjendet në vendin e tretë në grupin G me nëntë pikë, ndërsa Kosova është e pesta me tre pikë.

Të dyja kombëtaret synojnë të marrin pikët e plota sonte, andaj pritet një sfidë mjaft interesante.

Këto janë formacionet që kanë përgjedhur dy trajnerët për ndeshjen e sotme.

Kosova U21: Bisinger, Hoti, Kurtulis, Sadriu, Hoxha, Krasniqi, Sabani, Lushaku, Veliu, Marleku, Zeqiri

Shqipëria U21: Tafas, Doda, Selmani, Pellumbi, Mitaj, Asllani, Celhaka, Ismailgeci, Ndrecka, Dobra, Karrica.

Postime të ngjajshme
Sport

17 futbollistë rezultojnë pozitiv me Covid, skuadra portugeze futet në fushë me nëntë lojtarë

Sport

Mbyllet pa gola pjesa e parë mes Villarreal dhe Barcelonës, por Depay humbet një shans të artë

Sport

Formacionet zyrtare: Villarreal - Barcelona

Sport

Vushtrria kampion vjeshtor në prag të 100 vjetorit të klubit, ja si e festuan fitoren e sotme