Sport

Formacionet zyrtare: Kosovë – Greqi

Sonte (e diele), Kosova do kërkojë fitoren e dytë në kualifikimet për Kupën e Botës, këtë herë ndaj Greqisë.

Pas fitores së parë historike ndaj Gjeorgjisë, “Dardanët” synojnë vetëm pikët e plota ndaj Greqisë në “Fadil Vokrri”.

Me mungesa të shumta, si Arbër Zeneli, Elbasan Rashani dhe Bersant Celina, përzgjedhësi Bernard Challandes ka përpiluar formacionin bazë, ku nuk ka bërë shumë ndryshime në krahasim me atë të ndeshjes ndaj Gjeorgjisë.

Në fakt, tekniku zviceran ka bërë vetëm një ndryshim atë të Rashanit që mungon shkaku i lëndimit me Milot Rashicën, ky i fundit nuk ishte i pranishëm për përballjen ndaj Gjeorgjisë, shkaku që nuk lejohej nga Premierliga.

Formacionet zyrtare:

Kosovë: Muric; Vojvoda, Rrahmani, Aliti, Hadërgjonaj; Halimi, Dreseviq, Berisha; Kastrati, Muriqi, Rashica

Greqi: Vlachodlmos; Andoutsos, Mavropanos, Tzavellas, Tsmikas; Bakasetas, Bouchalakis; Stopis; Douvikas, Pavlidis, Giannolis.

Postime të ngjajshme
Sport

Shkëlqen Asensio, Real Madridi mposht bindshëm Mallorcën

Sport

Ronaldo kalon Messin si futbollisti më i paguar

Sport

Valon Berisha publikon pamje të rënda të këmbës pas lëndimit

Sport

Lyoni triumfon me përmbysje ndaj Troyes, kjo është nota e Shaqirit pas golit të shënuar