Sport

Formacionet zyrtare: Kosova – Norvegjia

Kombëtarja e Kosovës në konkurrencën e femrave do të sfidohet me Norvegjinë.

Stadiumi “Fadil Vokrri” në Prishtinë është arenë e përballjes ndërmjet dy ekipeve kombëtare.

Si vashat kosovare, ashtu edhe ato norvegjeze janë në kërkim të fitores në ndeshjen që vlen për kualifikimet e Kampionatit Botëror “Australi – Zelandë e Re 2023”.

Përzgjedhësja kosovare, Aferdita Fazlija ka vendosur të startojë me skemën 5-4-1.

Takimi ndërmjet Kosovës dhe Norvegjisë fillon nga ora 19:00.

Formacionet zyrtare:

Kosova: Kolgeci; Kryeziu, Hysenaj, Syla, Avduli, Gashi; Biqkaj, Halilaj, Limani, Memeti; Reçica.

Norvegjia: Fiskerstrand; Hansen, Bergsvand, Thorisdottir; Elkeland, Engen, Maanum, Blakstad; Hansen, Utland, Relten.

Postime të ngjajshme
Sport

Zhegrova reagon pasi i siguroi fitoren Baselit me supergol në “frymën e fundit”

Sport

Prishtina 1-2 Llapi, golat dhe rastet nga ndeshja e zhvilluar sot në ''Fadil Vokrri''

Sport

Golashënuesit më të mirë pas fazës së parë në Superligë

Sport

Broja bën heroin, sulmuesi shqiptar ia siguron fitoren e parë Southamptonit