Sport

Formacionet zyrtare: Itali – Zvicër

Ndeshja kryesor e grupit C, zhvillohet sot mes Italisë dhe Zvicrës në ‘San Siro’.

Italianët dhe zviceranët kanë tubuar nga 14 pikë deri më tani dhe mbajnë dy pozitat e para.

Për këtë ndeshje Roberto Mancini ka vendosur të luajë me emra Chiesa, Belotti dhe Insigne.

Zvicra në anën tjetër do të luajë në sulm me Shaqiri, Steffen e Okafor.

Ndeshja fillon në ora 20:45.

Italia: Donnarumma; Di Lorenzo, Bonucci, Acerbi, Emerson; Barella, Jorginho, Locatelli; Chiesa, Belotti, Insigne.

Zvicra: Sommer; Ëidmer, Akanji, Schar, Rodriguez; Zakaria, Vargas, Freuler; Shaqiri, Steffen; Okafor.

Related posts
Sport

Granit Begolli afër marrëveshjes me skuadrën e madhe kosovare

Sport

Këto janë 12 skuadrat që tanimë kanë siguruar kualifikimin nga grupet e Ligës së Kampionëve

Sport

PAMJET: “Shpërthen” stadiumi San Siro, shënohet goli i parë në ndeshjen Milan-Liverpool

Sport

Kroos me gol spektakolar zhbllokon shifrat në ndeshjen Real Madrid – Inter

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *