Sport

Formacionet zyrtare: Inter – Shakhtar

Interi dëshiron ta harrojë sa më shpejt disfatën nga Real Madridi në xhiron e parë të Grupit D në Ligën e Kampionëve.

“Neurazzurët” fitoren në raundin e dytë e duan në Ukrainë, atje ku i pret Shakhtar Donetsk, shkruan Demokracia.com.

Edhe vendasit vijnë nga humbja kundër Sheriff Tiraspoli, andaj pritet të jetë një lojë e luftuar për fitore nga dy ekipet.

Ballafaqimi në “Olimpiyskiy Stadium” në Kiev fillon nga ora 18:45.

Formacionet zyrtare:

Shakhtar Donetsk: Pyatov; Dodo, Marlon, Stepnanko, Maycon, Solomon, Patrick, Matviyenko, Traore, Ismaily, Pedrinho

Inter: Handanovic; De Vrij, Bastoni, Skriniar; Dumfries, Barella, Vecino, Brozovic, DiMarco; Martinez, Dzeko.

Postime të ngjajshme
Sport

Obërtinca jep dorëheqje, Fushë Kosova emëron trajnerin e ri

Sport

Nga Muriqi, Rrahmani, Hysaj dhe Gjimshiti, zbulohen pagat e futbollistëve shqiptarë në Serie A

Sport

Ndeshje tejet interesante zhvillohen në xhiron e 10-të të Ligës së Parë, këto janë delegimet e plota të gjyqtarëve

Sport

Delegohen gjyqtarët për xhiron e 11-të në Superligën e Kosovës