Sport

Formacionet zyrtare: Fiorentina – Inter

Java e pestë në elitën e futbollit italian starton sot me tri ndeshje në program.

Një nga ndeshjet kryesore të ditës luhet në “Artemio Franchi” me Fiorentinën që i bën nikoqirin Interit, kampionit në fuqi, shkruan Demokracia.com.

Fitorja është qëllimi i dy skuadrave që kanë vetëm një pikë dallim dhe janë në luftë për kreun.

Fiorentina – Inter starton nga ora 20:45 me dy trajnerët që kanë bërë publike 11-shet bazë.

Formacionet zyrtare:

Fiorentina: Pas pak..

Inter: Handanoviq, Skriniar, De Vrij, Bastoni, Darmian, Barella, Brozoviq, Calhanoglu, Perisiq, Dzeko, Lautaro.

Postime të ngjajshme
Sport

Kthesë e papritur, Mourinho ndryshon mendje për Marash Kumbullën

Sport

Reagon Drenica: Çmimin "Ylli i Javës" e meritoi Denisson

Sport

Arrestohet Afrim Tovërlani, raportohet se i dehur kanosi me thikë Shpend Ahmetin

Sport

Mehmet Bogujevci flet në T7, pasi refuzoi ftesën e Serbisë si mysafir nderi në Botërorin e boksit