Sport

Formacionet zyrtare: Drita – Prishtina, befasi tek të dyja skuadrat!

Java e tetë e Superligës së Kosovës do të mbyllet sot (e dielë) me tri ndeshje interesante në program, shkruan Sheshi.info

Ndeshja kryesore e ditës së sotme do të zhvillohet në Gjilan, pasi ballafaqohen Drita dhe Prishtina. Kjo përballje do të sjellë rivalitet të fortë dhe opsioni i vetëm për dy skuadrat është fitorja.

Takim tjetër interesant zhvillohet në Podujevë, ku Dukagjini sfidon Llapin. Llapjanët ende nuk kanë arritur fitoren e parë në elitë, derisa klinasit kërkojnë të dytën me radhë.

Ndërkaq edhe në Drenas pritet një përballje e fortë, derisa do të ndeshen Feronikeli dhe Ulpiana. Ekipi lipjanas ka ditur të befasoj skuadra të mëdha këtë edicion dhe nuk shkon e dorëzuar ndaj Feronikelit, megjithatë as “Industrialistët” nuk qëndrojnë duar-kryç dhe kërkojnë fitoren e tretë në këtë sezon.

DRITA – PRISHTINA 15:00

Formacionet zyrtare:

Drita: Maloku, Limani, Islami, Cuculi, Blakçori, Broja, Jashari, Ajzeraj, Vucaj, Namani, Haxhimusa. Kryetrajneri: Ardian Nuhiu

Prishtina: Nika, B. Krasniqi, Atanda, Bekteshi, Mici, E. Krasniqi, Boshnjaku, Mankenda, Hoti, Kryeziu, John. Kryetrajneri: Zekrija Ramadani.

Gjyqtarët: D. Çaka, F. Berisha, B. Selimaj, I. Mehmeti – VAR: E. Zasella, I. Ceroviku

Stadiumi i “Qytetit” në Gjilan

LLAPI – DUKAGJINI 15:00

Formacionet zyrtare

Llapi: Avyli, Idrizi, Prençi, Ramadani, Selmani, Maliqi, Krasniqi, Shillova, Peposhi, Riviera, Neto. Kryetrajneri: Tahir Batatina

Dukagjini: Haxhihamza, Millaku, Kuçi, Syla, Elezaj, Ahmeti, Hasanaj, Januzi, Dallku, Shabani, Da Sillva. Kryetrajneri: Armend Dallku

Gjyqtarët: A. Shala, E. Bicaj, A. Butollovci, V. Hoxha – VAR: M. Bejtullahu, G. Hyseni

Stadiumi: Në Merdare

FERONIKELI – ULPIANA 15:00

Formacionet zyrtare

Feronikeli: Smakiqi, Lladrovci, Bejta, Morina, Shala, Pllana, Maliqi, Shabani, Ahmeti, Leku, Gashi. Kryetrajneri: Faruk Elshani

Ulpiana: Blakçori, Gjoni, Makolli, Emini, Rapuca, Mustafa, Shala, Rezi, Iran, Qerim, Santosi. Kryetrajneri: Edlir Tetova

Gjyqtarët: B. Kasumi, E. Zeqiri, L. Muhadri, G. Shala – VAR: V. Ibërdemaj, E. Podvorica

Stadiumi: “Rexhep Rexhepi” Drenas

Postime të ngjajshme
Sport

Prishtina 1-2 Llapi, golat dhe rastet nga ndeshja e zhvilluar sot në ''Fadil Vokrri''

Sport

Golashënuesit më të mirë pas fazës së parë në Superligë

Sport

Broja bën heroin, sulmuesi shqiptar ia siguron fitoren e parë Southamptonit

Sport

Faza e dytë starton në mesjavë, vëmendja në Gjilan!