Sport

Formacionet zyrtare: Drenica synon kreun e tabelës, Ulpiana fitoren e parë në Superligë

Një nga duelet e fundit të javës së katërt në Superligën e Kosovës në futboll është ajo mes Ulpianës dhe Drenicës.

Ulpiana e sapopromovuar në elitë kërkon fitoren e parë në Superligë ndaj Drenicës që nuk dinë për disfatë, raporton Demokracia.com.

“Kuqezinjtë” në anën tjetër përmes një fitore të mundshme do ta kryesonin të vetëm tabelën e klasifikimit.

Ndeshja ndërmjet Ulpianës dhe Drenicës fillon nga ora 16:00 dhe luhet në stadiumin e qytetit në Suharekë.

Formacionet zyrtare:

Ulpiana: Blakçori, Gjoni, Emini, Musliu, Mustafa, Shala, Junior, Rezi, Haliti, Selimi, Santos.

Drenica: Pas pak..

Postime të ngjajshme
Sport

U rrit në La Masia, rrëfehet Balliu: Ja pse u largova nga Barcelona

Sport

Carabao Cup kthehet me tri sfida, vëmendja në "Stamford Brigde"

Sport

Veprim i mirë nga Rashica, viziton Ambasadën e Kosovës në Britani të Madhe

Sport

Sot zhvillohet ndeshja e Superkupës Kosovë-Diasporë, Llapi – Kosova Düsseldorf