Sport

Formacionet zyrtare: Drenica – Llapi

Xhiro e 15-të e Superligës së Kosovës në futboll do të kompletohet sot me tri ndeshje jashtëzakonisht interesante.

Vëmendja do të jetë në qytetin e Gjilanit aty ku do të përballet rivalët lokal SC Gjilani dhe FC Drita, skuadra që i prinë tabelës me nga 25 pikë të mbledhura.

Ndeshja tjetër interesante është ajo ndërmjet Ballkani dhe Malishevës që zhvillohet në Suharekë, e po kaq i rëndësishëm është edhe dueli ndërmjet Drenicës dhe Llapit.

Të gjitha këto ndeshje zhvillohen nga ora 13:00. /Zeri.info

Formacionet zyrtare:

Drenica: Pas pak…

Llapi: Coric, Peposhi, Neto, Prençi, Idrizi, Shabani, Ramadani, Rivera, Veliu, Maliqi, Firmino. Trajner: Tahir Batatina.

Related posts
Sport

Xhaka rikthehet në stërvitje të plota, Arteta tregon kur do të jetë i gatshëm

Sport

Formacionet zyrtare: Roma – Inter

Sport

Broja thyen një tjetër rekord në Premier Ligë pas golit të shënuar

Sport

Eskalon debati mes Xhevdet Pozharit e Shpëtim Deskut: ‘Me pas qenë te unë ishim nda ndryshe’

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *