Sport

Formacionet zyrtare: City – PSG

Sonte zhvillohet ndeshja e dytë gjysmëfinale e Ligës së Kampionëve mes Manchester City dhe Paris Saint-Germain.

PSG po synon që të përmbysë rezultatin e ndeshjes së parë, 2-1, derisa Man City po kërkon të shkruajë histori duke u kualifikuar për herë të parë në finale.

Një orë para fillimit të ndeshjes janë publikuar edhe 11-shet startuese.

Te parisienë mungesë e madhe do të jetë Mbappe, i cili gjendet në bankën rezervë.

Formacionet zyrtare:

Man City:
Ederson; Walker, Stones, Rúben Dias, Zinchenko; De Bruyne, Fernandinho, Gündogan; Mahrez, Foden, Bernardo Silv

PSG:
Keylor Navas; Florenzi, Marquinhos, Kimpembe, Diallo; Ander Herrera, Paredes, Verratti; Di Maria, Icardi, Neymar.

Ndeshja fillon nga ora 21:00 dhe luhet në “Etihad Stadium”

Postime të ngjajshme
Sport

Formacionet zyrtare: Dukagjini – Llapi

Sport

Ylli i Kosovës bën debutimin në Bundesliga me Schalken

Sport

Premi e majme për Dukagjinin, nëse sonte triumfojnë në finale të Kupës

Sport

UEFA cakton gjyqtarin për finalen e madhe të Ligës së Kampionëve