Sport

Formacionet zyrtare: Ballkani – Gjilani

Kampionati elitar në futbollin kosovar është futur në ‘finalet’ e fundit, derisa kanë mbetur edhe shtatë të tilla për t’u ulur perdet e edicionit 2020/21, shkruan Gazetasheshi.com.

E diela është e rezervuar për tri përballje tejet interesante. Lideri i Superligës, Drita e pret në shtëpi Prishtinën, ndërkohë që në Suharekë, skuadra e Ballkanit takohet me Gjilanin.

Në duelin tjetër Llapi dhe Trepça ’89 do të luajnë për t’i ikur zonës së rrezikshme.

LIVE

BALLKANI – GJILANI 15:00

Formacionet zyrtare:

Ballkani: Luljanovic, Thaqi, Jashanica, Prekazi, Potoku, Gashi, Kuç, Gripshi, Baftiu, Krasniqi, Daku. Kryetrajner: Bledi Shkëmbi

Gjilani: Koliçi, Rapa, Fustar, Veliu, Halili, Hila, A.Keita, Musolli, Hajdari, Progni, Nikaç. Kryetrajner: Ismet Munishi

Gjyqtarë: Visar Kastrati, Besnik Morina, Granit Hyseni, Burim Jahmurataj

Stadiumi i qytetit – Suharekë

Postime të ngjajshme
Sport

Drita i dërgon urime Malishevës dhe Ulpianës

Sport

Kjo do të jetë përballja e zjarrtë e “Play-off”-it për inkuadrim në Superligë

Sport

Këto dy skuadra bien nga Liga e Parë

Sport

Liga e Parë: Këto dy skuadra përmbyllin sezonin fantastik me inkuadrim në Superligë, ndërsa këto janë dy skuadrat që bien