Sport

Formacionet zyrtare: Atalanta – Manchester United

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjen më interesante të mbrëmjes së sotme në Ligën e Kampionëve.

“Gewiss Stadium” në Bergamo është arenë e përballjes së Grupit F në mes Atalantës dhe Manchester Unitedit.

“Djajtë e Kuq” fitorja do t’iu kryente shumë punë për fatin e kualifikimit në fazën “nokaut”.

Por kjo nuk do të jetë aspak e lehtë për ta, ngase triumfin e kërkojnë edhe italianët.

Dy trajnerët kanë bërë publike formacionet bazë, me takimin që fillon nga ora 21:00.

Formacionet zyrtare:

Atalanta: Musso, Maehle, Palomino, Koopmeiners, Freuler, De Roon, Demiral, Ilicic, Zappacosta, Pasaliq, Zapata

Man United: De Gea, Bailly, Maguire, Pogba, Ronaldo, Rashford, Bruno Fernandes, Varane, Shaw, Wan-Bissaka, McTominay.

Related posts
Sport

Këto janë skuadrat e kualifikuara në raundin eliminues në Ligën e Kampionëve

Sport

Barcelona nuk ia del në “Allianz Arena”, mposhtet nga Barcelona

Sport

Futbollisti i Dritës pritet të operohet, luajti 60 minuta me dorë të thyer ndaj Prishtinës

Sport

Barcelona pëson edhe golin e tretë

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *