Sport

Formacionet zyrtare: Arbëria vs. Feronikeli

Dueli ndërmjet Arbërisë dhe Feronikelit hap siparin e xhiros së katërt në kampionatin elitar të futbollit kosovar. Dy skuadra kanë imperatim vetëm fitoren, teksa do të përballen mes vete në stadiumin “Agron Rama” të Obiliqit, shkruan Gazetasheshi.com.

Tashmë të dy trajnerët kanë hedhur në fushën e lojës formacionet titullare, derisa nuk kanë munguar as befasitë.

Trajneri Arbnor Morina e ka nisur me përbërjen e zakonshme ndeshjen, ndërkohë te Feronikeli mungojnë dy mbrojtësit Lapidar Lladrovci e Viktor Kuka. Nga minuta e parë ndeshjen e kanë nisur Princ Balde dhe Marko Milickovic.

Gazeta “Sheshi” do ju mbajë të informuar për më të rejat nga ky takim:

LIVE

Arbëria – Feronikeli 15:00

Formacionet zyrtare:

Postime të ngjajshme
Sport

Interi merr vetëm një pikë përballë Monchengladbach në ‘San Siro’

Sport

Fitore minimale e Liverpool

Sport

Visoka tregon për formën e rikthyer te Vitia dhe synimin e klubit

Sport

Bayerni e nis furishëm mbrojtjen e titullit në Evropë