Sport

Formacionet zyrtare: Arbëria – Gjilani

Kampionati elitar në futbollin kosovar vijon me ndeshjet e xhiros së 32-të, derisa në program për këtë të shtunë janë tri ndeshje mjaft interesante.

Drita kërkon këndelljen përballë Feronikelit, skuadër e cila gjithashtu është e zhytur në krizë dhe kërkon që të poentojë në Gjilan për t’u larguar nga zona e rrezikshme.

Arbëria dhe Trepça ’89 gjithashtu po e kërkojnë shpëtimin, derisa do të jenë të vendosur këtë xhiro përballë Gjilanit, rrespektivisht Besës.

Gazeta “Sheshi” do ju mbajë të informuar në lidhje me çdo ndryshim rezultati në këto sfida:

LIVE

ARBËRIA – GJILANI 15:00

Formacionet zyrtare:

Arbëria: Kaçiu, Pira, Ibrahimi, Hyseni, Avdulli, Bahtiri, Zabërgja, Bruqi, Llugiqi, Kryeziu, Cesar Santos. Kryetrajner: Arbnor Morina

Gjilani: Ruçi, Kqiku, Dallku, Veliu, Halili, Useini, Musolli, Hila, Hajdari, Çyrbja, Progni. Kryetrajner: Ismet Munishi

Gjyqtarë: Tefik Maloku, Lumturije Muhadri, Imran Kabashi, Bardh Ajeti

Stadiumi: “Zahir Pajaziti” – Podujevë

Postime të ngjajshme
Sport

Liga e Parë, sot do të mësohen dy skuadrat që futen në Superligë

Sport

Prishtina e quan ndeshjen ndaj Gjilanit më të rëndësishmen në tetë vitet e fundit

Sport

A do të kthehet Ronaldo në Sporting? Flet Jorge Mendes

Sport

Lista e 10 sportistëve më të paguar sipas Forbes