Sport

Formacionet e mundshme: Milan – Juventus

Sonte (e mërkurë) do zhvillohet super sfida mes dy skuadrave të mëdha, AC Milan kundër Juventusit.

Të dy skuadrat janë në garën për titull, andaj synojnë vetëm fitore, shkruan lajmi.net.

“Rossonerët” me fitore do mbajnë kreun e tabelës, derisa “Bianconerëve” iu nevojiten pikë që të ngritën në tabelë.

Formacionet e mundshme:

AC Milan (4-2-3-1): Donnarumma; Calabria, Kjaer, Romagnoli, Hernandez; Krunic, Kessie; Rebic, Castillejo, Çalhanoglu; Leao.

 

Juventus: Szczesny; Danilo, De Ligt, Bonucci, Frabotta; McKennie, Ramsey, Bentacur, Chiesa; Dybala, Ronaldo.

 

Përballja zhvillohet në “San Siro” dhe nis në ora 20:45.

Postime të ngjajshme
Sport

Drita – FC Prishtina, formacionet zyrtare

Sport

SUPERKUPA LIVE: Prishtina – Drita

Sport

Ballkani përballet me gjigantin ukrainas në Antalia

Sport

Drita dhe Prishtina përballen në Turqi, luhet për trofeun e parë të vitit