Sport

Forca të mëdha të policisë “pushtojnë” stadiumin para ndeshjes Gjilani – Drita

Elita e futbollit kosovar sot sjell një superndeshje ku përballen dy skuadrat e Anamoravës, Gjilani e Drita, shkruan Demokracia.com

Gjithmonë ndeshjet e këtyre dy skuadrave kanë zgjuar interesim të madh, por këtë herë është shumë më interesant pasi të dyja ekipet po luftojnë për kreun e tabelës. Gjilani është në vendin e parë ndërsa Drita në të dytin.

Për shkak të masave kufizuese në stadium pritet të jenë vetëm 30 përqind e kapacitetit, çka i bie dikund 1300 tifozë, megjithatë, forca të shujta policie duket të jenë prezentë në këtë takim.

Policia tashmë gjendet në stadiumin e qytetit të Gjilanit ku edhe pritet ta bëjë sigurinë e ndeshjes, pasi dihet se rivaliteti I tifozëve “Skifterët “ dhe “Intelektualët” është shumë i madh.

Postime të ngjajshme
Sport

17 futbollistë rezultojnë pozitiv me Covid, skuadra portugeze futet në fushë me nëntë lojtarë

Sport

Mbyllet pa gola pjesa e parë mes Villarreal dhe Barcelonës, por Depay humbet një shans të artë

Sport

Formacionet zyrtare: Villarreal - Barcelona

Sport

Vushtrria kampion vjeshtor në prag të 100 vjetorit të klubit, ja si e festuan fitoren e sotme