Sport

Florian Marku – Luisetto: Ja kur zhvillohet kjo përballje

Boksieri shqiptar, Florian Marku, nesër (e shtunë) do të përballet me Jorick Luisetton, në Londër në SSE Arena.

Marku e ndjen veten të përgatitur si kurrë më parë para përballjes me 33-vjeçarin francez, që numëron 11 fitore dhe dy humbje.

Në anën tjetër, në boksin profesionist, Marku ka zhvilluar 10 meçe, ka nëntë fitore dhe një barazim.

“Urime kundërshtarit tim që pranoi të ndeshet me mua, por mendoj se ai nuk është në nivelin tim dhe që në sekondën e parë, mbajeni mend këtë pasi do t’i vërsulem, do ta gjuaj dhe do ta nokautoj”, tha Marku para ndeshjes”.

Related posts
Sport

Granit Begolli afër marrëveshjes me skuadrën e madhe kosovare

Sport

Këto janë 12 skuadrat që tanimë kanë siguruar kualifikimin nga grupet e Ligës së Kampionëve

Sport

PAMJET: “Shpërthen” stadiumi San Siro, shënohet goli i parë në ndeshjen Milan-Liverpool

Sport

Kroos me gol spektakolar zhbllokon shifrat në ndeshjen Real Madrid – Inter

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *