Sport

Flet sulmuesi brazilian i Arbërisë

Sot dhe zyrtarisht skuadra e Arbërisë ka firmosur me një sulmuesi nga jashtë.

Fjala është për sulmuesin brazilian, Cesar Santos, i cili firmosi kontratë me klubin e Arbërisë, ku nga sezoni i ardhshëm do të veshë fanellën e klubit nga Dobraja e Lipjanit, shkruan IndeksOnline

Ndërkaq, pas transferimit Santos tha se tani ka një shtëpi të re edhe se me profesionalizëm të arrijë qëllimet e tij.

“Shtëpi e re, klub i ri, sfida të reja, shumë gola dhe sukses të madh me këtë fanellë !! Dua të falënderoj së pari Zotin për mundësinë dhe kfarberiaofficial për besimin në punën time. Shpresoj të kthehem me gola, profesionalizëm dhe shumë përpjekje për të arritur qëllimet e klubit së bashku”, tha ai.

Postime të ngjajshme
Sport

Armando Broja gjen sërish golin

Sport

Vendoset se në sa shtete do të luhen ndeshjet e Euro2021

Sport

Ibrahim Dreshaj tregon klasin e tij, asiston në golin e dytë të Heerenveeen ndaj Feyenordit

Sport

Burreli i Samuel Nikajt triumfon pastër ndaj 2 Korrikut në Durrës