Sport

Flet Pele: Përse Ronaldo është më i mirë se Messi

Legjenda braziliane Pele mendon se ylli i Juventusit, Cristiano Ronaldo është më i mirë se rivali, Lionel Messi.

Messi dhe Ronaldo ka qenë të pabesueshëm në dekadën e fundit duke thyer gati çdo rekord të mundshëm, përcjellë lajmi.net.

Por, Pele mendon se portugezi është më i mirë shkaku i vazhdimësisë.

“Lojtari më i mirë në botë është Cristiano Ronaldo”.

“Mendoj që është më i miri shkaku i vazhdueshmerisë, por nuk duhet të harroni për Messin, sigurisht ai nuk është sulmues”, tha ai.

Para disa ditëve, Ronaldo mposhti Messin për çmimin lojtari i shekullit

Postime të ngjajshme
Sport

Trepça ’89, shembull për ekipet tjera në biznesin e transferimeve

Sport

Allegri rikthehet në Serie A, arrin marrëveshje me këtë klub

Sport

Futbollisti i Prishtinës surprizohet për ditëlindje në Antalia

Sport

Portieri kroat rrëfehet për përvojën e re te Llapi