Sport

Flet heroi i Kosovës, Aro Muric

Aro Muric, ishte heroi i Kosovës në ndeshjen kundër Greqisë.

Portieri priti penalltinë në pjesën e parë të ndeshjes, por edhe në vazhdimin e saj, bëri disa ndërhyrje të mira, shkruan lajmi.net.

“Ishte mirë. Nëse është më e mira nuk e di”, tha Muric.

“Ishte shumë e rëndësishme, sidomos edhe për skuadrën, jam shumë i kënaqur”, tha ai.

“Po besoj që në të ardhmën do të qëndrojmë së bashku dhe të jemi më të fortë dhe më të mirë.”, tha Muric./

Postime të ngjajshme
Sport

Vedat Muriqi luajti mbi gjysmë ore në barazimin e Lazios, kështu u vlerësua për paraqitjen e tij

Sport

Barcelona fiton pa probleme ndaj Juventusit, Manchester United e shkelë Leipzigun

Sport

Ismet “Baba” provokon keq Prishtinën

Sport

Liverpooli pyet ndjekësit në “Facebook” për Shaqirin: Sa i mirë ishte ky njeri mbrëmë?