Sport

Flet futbollisti që i shënoi Berishës nga gjysma e fushës, ky është mesazhi i tij

Mesfushori i Kazakistanit, Aibol Abiken, i shtangu të gjithë me golin e realizuar nga mesi i fushës, ndaj Shqipërisë, në sfidën e vlefshme për Ligën e Kombeve, që përfundoi 3-1 në favor të kuqezinjve.

Në një prononcim për kanalin e Federatës së Futbollit të Kazakistanit në Youtube, 24-vjeçari ka komentuar perlën e tij duke u shprehur:

FALJA – Së pari, në emër të të gjithë ekipit, unë do të doja t’u kërkoja falje tifozëve të Kazakistanit. Fatkeqësisht, në nuk fituam.

GOLI NGA MESI I FUSHËS– Ndërsa u afruam në qendër të fushës, pashë portierin që largohej nga porta dhe e shfrytëzova rastin.

OBJEKTIVI– Ne duhet të mundim Lituaninë në shtëpi, nuk ka vend për t’u tërhequr, ne do të bëjmë më të mirë”, përfundoi Abiken.

Postime të ngjajshme
Sport

Intervistë ekskluzive me yllin e skuadrës së Arbërisë

Sport

Diplomati serb frikësohet nga lista e publikuar e kabinetit të presidentit të ardhshëm të SHBA’së, Joe Biden

Sport

SUPERLIGA LIVE: Llapi – Prishtina & Trepça ’89 – Besa

Sport

Feronikeli pretendon se FFK-ja në krye me Agim Ademin po i favorizon ekipet e Gjilanit