Sport

Flamurtari synon rikthimin në Superligë, përforcohet me tre lojtarë

Flamurtarin e Prishtinës e pret një pranverë e nxehtë, në aspektin e garës për inkuadrim në Superligë.

Kuqezinjtë synojnë të rikthehen pas një viti në elitën e futbollit tonë.

Përë këtë, drejtuesit e klubit kanë nisur të sjellin përforcimet e para.

Tri ardhjet që kanë zbarkuar në kryeqytet janë nga Bregu i Fildishtë.

Drejtori i klubit, Agim Hasani, ka bërë të ditur për Gazetën Olle se bëhet fjalë për një mbrojtës, një mesfushor dhe një sulmues.

Lojtarët e ardhur janë Gneilpekan Marius Camara, Kassoum Kone dhe Theo Nimely, të cilët tashmë janë bërë pjesë e klubit kuqezi.

 

Postime të ngjajshme
Sport

KEK-u – Ramiz Sadiku: Përfundon miqësorja, ky është rezultati përfundimtar

Sport

Përfundon pjesa e parë e ndeshjes Akhmat Grozny – Arbëria, ky është rezultati

Sport

Çmendet Partizani: Kërkon dy yjet e Prishtinës dhe Ferhan Hasanin

Sport

KF Arbëria luan ndeshje miqësore me skuadrën ruse, futbollisti kosovar startues