Sport

Flamuri i Kosovës e lë nën hije atë të Rusisë

Xhudistja Distria Krasniqi (-48 kg) sot bëri krenar kudo që janë shqiptarët, duke e fituar medaljen e artë në Kampionatin Evropian, që po mbahet në Lisbonë të Portugalisë.

Distria është kampione e Evropës.

Flamuri rus mbetet nën hijen e Flamuri të Kosovës, për faktin se Distria është e artë dhe garuesja ruse Sabina Giliazova, është e bronztë.

Flamuri ynë ngritët më së larti, anash janë ai i Ukrainës, Francës dhe Rusisë.

Postime të ngjajshme
Sport

Drita do të mbetet pa një investitor të fuqishëm, Valon Murseli do të largohet në fund të këtij edicioni

Sport

Luftë e madhe në Ligën e Dytë, kështu duket tabela kur kanë mbetur vetëm edhe dy xhiro deri në fund

Sport

Tre talentë shqiptarë në listën e Zvicrës U21

Sport

Njëri nga futbollistët kryesor të Real Madridit pozitiv me Covid-19, mungon në ndeshjen e fundit të La Liga-s