Sport

Flakadan me dron, shikoni çfarë ndodh në derbin e zjarrtë të Turqisë

Gallatasarai-Fenerbahcce është një nga ndeshjet derbi më të zjarrta në Ballkan dhe jo vetëm. Edhe pse e gjithë bota po jeton një situatë të jashtëzakonshme për shkak të pandemisë së Koronavirusit, dhe stadiumet janë të boshatisura, nuk mund të mungojnë episodet surprizuese.

Në minutën e 6-të të këtij derbi të zjarrtë një flakadan u fut me dron nga qelli, nga ana e tifozëve, për të nxjerrë kështu në pah protagonizmin e tyre.

Ky ishte një moment tejet interesant për të dy skuadrat, por i cili fatmirësisht nuk solli telashe serioz dhe pengesa në zhvillimin e ndeshjes. Loja u ndërpre vetëm për pak, teksa rifilloi normalisht.

Postime të ngjajshme
Sport

Rezultate të dobëta të Llapit, Batatina “kërcënon” futbollistët

Sport

“Legjendat” fajësojnë lojtarët e Llapit

Sport

Juventus merr fitore të madhe në Ukrainë, shkëlqen Morata

Sport

Gjyqtarët gjilanas përsëri do ta ndajnë drejtësinë në derbin e zjarrtë lokal